Podlahové krytiny – kompletní rekonstrukce podlah v Praze a okolí

V rámci kompletních rekonstrukcí podlah provádíme výměnu a renovace podlahových krytin nejen v bytech, ale také v rodinných domech či obchodních prostorách. V případě její výměny dojde k vybourání stávající podlahy, vybetonování a vyrovnání nové vrstvy podlahy, vystěrkování a penetrace podlahy a finální položení Vámi zvolené krytiny.

Vybrat si můžete z různých druhů krytin, se kterými pracujeme – dlažba, plovoucí podlahy, laminátové podlahy, vinylové podlahy, PVC volně i lepením a koberce.

Vzhledem k tomu, že je podlaha nejvíce namáhanou povrchovou stavební úpravou v domě, musí být z kvalitního materiálu a hlavně kvalitně položena. Vzhledem k tomu, že v oboru působíme již bezmála 30 let, jsme schopni Vám kvalitu naší práce zaručit a na práci Vám poskytnout také záruku. Můžete si tak být jisti, že při pokládce nové podlahy od nás se vyhnete typickým problémům, které vznikají při neodborných pokládkách. Mezi ně patří zejména vrzání podlah, prohýbání a pružení v některých místech pokládky, praskání a porušení celistvosti apod.

Součástí kompletního dodání zakázky je samozřejmě také hrubý úklid po rekonstrukci a odvoz suti.

Jakou typ podlahové krytiny vybrat?

Plovoucí podlahy

jsou oblíbeným materiálem především díky své odolnosti, jednoduchosti a údržbě. Tyto podlahy se nelepí, jsou lehce rozebíratelné, takže v případě poškození některého dílu se dá podlaha jednoduše rozebrat a poškozená část vyměnit. Laminátové plovoucí podlahy můžeme vybírat z velmi široké škály odstínů a kreseb různého vzhledu. Dodávají se ve vzoru parket, nových i starých desek, dlažby i kamene. Můžeme vybírat různé zátěžové třídy i s použitím podložky snižující hlučnost.

 

Dřevěné podlahy

podlaze ze dřeva se co do kvality nic nevyrovná. Jsou vyrobeny 100% ze dřeva. Všechny dřeviny jsou charakteristické svou tvrdostí a odolností. Mohou být také plovoucí a to např. s dýhou, nebo třívrstvé s cca 4mm silnou vrstvou dřeva na povrchu. Dýhované podlahy jsou levnější, ale vrstvené se mohou až 4x renovovat. Mimo běžných dřevin buk, dub, můžeme vybírat z exotických dřevin, jako je merbau, mahagon, jatoba, bambus a další.

 

Keramická dlažba

je tradičním a oblíbeným materiálem s vysokou životností (zde samozřejmě záleží na kvalitě dlažby a tedy i na našich finančních možnostech). Na trhu jsou už dnes série nejrůznějších formátů doplněné navíc celou řadou dekorů a mozaik. Zvětšení formátů dlaždic je nepřehlédnutelným trendem. Sjednocují a opticky zvětšují prostor, menší množství spár tak prospívá hygieně a usnadňuje údržbu. Dlažbu lze pokládat do betonu, stále častěji se však lepí. Lepidla, kterými se jednotlivé dlaždice lepí, jsou dnes už velmi odolná vůči vodě nebo chemikáliím a vyrovnávají se i s pnutím zdiva.

 

Marmoleum

je to unikátní podlaha, která neimituje ani dřevo, ani jiné materiály. Je zkrátka jedinečná. Je vyrobená ze 100% přírodních surovin. Je ekologická, antistatická, nemnoží se na jejím povrchu bakterie, čímž je nejvhodnější pro lidi trpící alergiemi, nebo astmatickými obtížemi. Její trvanlivost je 30-50 let.

 

Linoleum

je čistě přírodní podlahovina, jejímž základem je hrubá jutová tkanina s nánosem směsi hustého polymerovaného lněného oleje, korkové drti , pryskyřice a barviva. Paleta odstínů a vzorů je poměrně široká, kresba je dána přímo strukturou obsažených přírodních materiálů, matný a lehce zdrsnělý povrch je na dotyk teplý a příjemný. Přírodní linoleum je díky své křehkosti náročné na pokládku.

 

PVC

je syntetickou, někdy více jindy méně zdařilou imitací přírodního linolea, odtud tedy i jeho poměrně častý a zavádějící název lino. Homogenní podlahovina z PVC je v celé své tloušťce stejného složení i provedení, jednovrstvé či vícevrstvé, užitná vrstva pak je shodná s tloušťkou podlahoviny. Heterogenní se skládají ze dvou či více vrstev, které se mohou lišit i složením i provedením. PVC se pokládá a lepí pouze na rovný podklad. Po položení se PVC většinou ošetří kvalitními leštícími prostředky, které snižují špinivost, zvyšují užitné vlastnosti a vylepšují vzhled.